English

Salvatore Cutugno

در جولای 1973 در فوسدینوو ایتالیا به دنیا آمد. او با آهنگهای به یادماندنیش به شهرت جهانی دست یافته و جوایز بین المللی زیادی  از جمله یوروویژن و سن رمو را دریافت کرده است. 
آهنگ L’Italiano یکی از شناخته شده ترین آهنگهای توتو کوتونیو است که در آلبوم پاپی با همین نام از او در سال 1983 منتشر شد و مدتهای طولانی جزو لیست ده آهنگ برتر بود.
خلاصه این ترانه: بگذارید من با گیتاری که دستم است بخوانم که من یک ایتالیایی هستم، صبح به خیر ایتالیا و اسپاگتی نیم پز* و رئیس جمهور پارتیزان * و ... صبح به خیر ایتالیای پر از هنرمند با پوسترهای امریکایی خیلی زیاد، با ترانه ها و با عشق و با قلب و ... صبح به خیر خدا منو که هنوز یادته ... بگذارید بخوانم که من یک ایتالیایی هستم، افتخار می کنم که یک ایتالیایی واقعی هستم ...
... اشارات و ارجاعات فراوان به وضعیت اجتماع از خمیر ریش نعنایی گرفته تا موویولای یکشنبه های تلویزیون* تا قهوه اکسپرسوی ایتالیایی تا طعنه به سنت و مدرن گرایی و حتی دین و به طور خاص انزوای راهبه ها ونیز اشاره به یک مدل کوچک از ماشین های کارخانه ی فیات که تبدیل به سمبل صنعت ایتالیای آن دوران شده بود، تا جوراب نویی که در کشو بالای همه ی جوراب هاست و خلاصه هر آن چه که ذهن یک ایتالیایی را در آن دوران به خود مشغول می کرد...
*در ایتالیا میزان پختن اسپاگتی مساله بسیار مهمی است و گاهی نماد خانواده و شهری می شود که فرد از آن آمده است. اسپاگتی ال دانته به اسپاگتی ای گفته می شود که خیلی نپخته باشد. اصطلاحا دندان گیر باشد و اشاره به میزان پختن غذا دارد یعنی نباید غذا بیش از اندازه پخته شود و باید در هنگام گذاشتن بین دندان ها کمی سفت باشد. در جنوب ایتالیا این روش پخت مرسوم است و در مقابل ودر شمال کشور اسپاگتی را حسابی می پزند و اصطلاحا به آن اسپاگتی اسکاتی می گویند. که همانطور که می دانیم اکثر ایرانیان نیز با همین روش اسپاگتی می خورند.
*در دهه ی هشتاد میلادی، رئیس جمهور ایتالیا ساندرو پرتینی بود که در دوره ی فاشیست در زمان جنگ جهانی دوم پاتیزان بود و بر علیه حکومت فاشیست مبارزه می کرد.
*موویولا برنامه ای بود که دقایق حساس مسابقات فوتبال را نشان می داد، این برنامه که عصرهای یکشنبه از تلویزیون پخش می شد و جایگزینی بود برای پخش زنده فوتبال که امروزه رایج است.                          

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سپهر پرواز می باشد. 2016 ©
طراحی پرتال (طراحی پورتال): آرانا نتورک