English

مجارستان

مساحت :  93.030 کیلومتر مربع

جمعیت :  10.032.375 نفر (July 2004 est.)

جمعیت : 9,065,034 نفر(بصورت تقريبي 2008(

رشد سالانه جمعیت : -0/1 درصد

پایتخت : بوداپست

زبان : مجاری

دین : مسیحی

واحد پول : فورینت

پایتخت : بوداپست

زبان رسمی : مجاری (97%) ، آلمانی (2%)، اسلوواکی %(1 (

نوع حکومت : جمهوری


جغرافیا :  مجارستان در غرب رود دانوب متشکل است از زمینهای پست پر فراز و نشیب که در شمال شرق، ارتفاعات پوشیده از جنگلهای انبوه می باشد. در جنوب شرق جلگه مسطح و بسیار وسیعی  بلندترین نقطه: قله ککش،ü رودهای مهم: دانوب (دونا)، تیسا، دراوا. üقرار دارد.   آب و هوا: آب و هوا، با تابستانهای خشک طولانی و بسیار گرم و زمستانهایü1015 متر  سرد، متنوع است.

اقتصاد :  نزدیک به یک پنجم نیروی کار در بخش کشاورزی و دامداری اشتغال دارد. محصولات مهم شامل غلات (ذرت، گندم، جو) چغندر قند، میوه و انگور برای شراب است. مجارستان با وجود ذخایر سرشار زغال سنگ، بیش از نیمی از مایحتاج انرژی خود را وارد می کند. صنایع فولاد، کود شیمیایی، داروسازی، ماشین آلات و وسایل نقلیه دارای اهمیت است. از اوایل دهه 1980، فعالیت بازرگانی خصوصی و سرمایه گذاری خارجی تشویق شده است و بین سالهای 1989 و 1991 بیشتر بنگاههای بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار شدند.

مجارستان كشوري دموكراتيك با حدود 10 ميليون نفر جمعيت يكي از زيباترين كشورهاي عضو اتحاديه اروپا است كه در قلب اروپاي مركزي واقع شده و داراي جاذبه هاي توريستي ميباشد .

همسایگان این كشور در شمال، چكسلواكی- در شرق، رومانی و اوكراین- در غرب، اتریش و اسلوونی- و در جنوب، كراوسی و صربستان می باشند. دشتهای حاصلخیز مجارستان توسط رود دانوب آبیاری می شوند.

این كشور زمستانهای سردی داشته و تابستانها، درجه حرارت دشتهای مركزی، افزایش شدیدی دارد. معادن بوكسیت بسیار غنی در این كشور، شناسایی شده و به بهربرداری رسیده است. نیمی از صادرات مجارستان را ماشین آلات كشاورزی ، ابزار مهندسی و غلات و ماشینهای صنعتی تشكیل می دهند.

در حال حاضر تحصيل در كشور مجارستان ايده آل دانشجويان خارجي ميباشد زيرا زبان تدريس در اين كشور انگليسي بوده و مدارك دانشگاههاي اين كشور با توجه به قدمت دانشگاههاي آن در تمامي كشورهاي جهان معتبر مي باشد و همچنين هزينه هاي زندگي 40% الي 50% ارزانتر از اروپاي غربي است. بوداپست پايتخت كشور مجارستان يكي از زيباترين شهرهاي اروپا بوده كه رود دانوب در اين شهر مناظر بسيار زيبايي را ايجاد نموده است.

   

   کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سپهر پرواز می باشد. 2016 ©
طراحی پرتال (طراحی پورتال): آرانا نتورک