English

اتریش

کشور اتریش با مساحت  ۸۳٬۸۷۱ کیلومتر متر مربع و جمعیتی حدود ۸٬۱۸۹٬۰۰۰ نفر در اروپا واقع شده و عضو اتحادیه اروپا است.

همسایگانش فرانسه، آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسلووانی، اسلواکی،چک و مجارستان است. پایتخت این کشور وین نام دارد.  مردم این کشور به زبان  آلمانی صحبت می کنند.  اگر سوال خاصی دارید که نتوانستید از مردم بپرسید بهتر است به مرکز توریست اینفرمیشن ( اطلاعات  توریستی)  و یا به هتل های بزرگ بروید. اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی و محصور در خشکی. رشته کوههای آلپ که از شرق به غرب در این کشور امتداد دارند، بیش از 75 درصد خاک این سرزمین را در بر گرفته اند. بیشتر اراضی قابل کشت اتریش، در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرقی واقع شده و بیش از نیمی از آنها، به درختکاری و کشت علوفه اختصاص دارند. صادرات اتریش از محصولات صنایع سنگین، به ویژه، فولاد- آهن - وسایل نقلیه و صنایع شیمیایی  تشکیل شده است. نیروگاه های آبی در این کشور، بیش از 70 درصد نیازهای انرژی مردم را تأمین می کنند. توریسم و جنگلداری، در اقتصاد اتریش، نقش مهمی را ایفا می کنند.

واحد پول این کشور یورو است.

حکومت این کشور جمهوری فدرال است.

دین این کشور مسیحی است.


شهرهای معروف آن لینتس، گراتس، زالتسبورگ، اینسبروک، ولس ،  لاگن فورت، ویلاش، سانکت پولتن ، دورن بیرن و وین است.

آب و هوای این کشور کوهستانی است.  در این کشور پر برف و برای کوه نوردی و اسکی ایدآل است.  کوه های آن برای افراد علاقمند به کوه و طبیعت بسیار مناسب است.  مناطق کوهستانی این کشور مکانی خوبی برای مسافرت، استراحت و پناه بردن به طبیعت از زندگی ماشینی است.  در کنار طبیعت زیبا  شرایط ایمنی را فراموش نکنید.

در ارتفاعات اکسیژن هوا  کمتر است و ممکن است کمی سردرد بگیرید.  برای رسیدن به کوه های مرتفع به آرامی سعود کنید.

در زمستان اتومبیل خود را در مناطق کوهستانی و برف گیر به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز کنید.

اگر در اروپا زندگی می کنید و کشور محل اقامت شما مثل هلند، بلژیک، آلمان و کشورهای اسکاندیناوی فاقد طبیعت و هوای مطلوبی است، می تواند این کشور را برای تعطیلات زمستانی و تابستانی نیز انتخواب کنید.

به اندازه کافی در مناطق کوهستانی آب بنوشید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.  اگر با بچه ها سفر می کنید مواظب آنها  در کوهستان باشید.

ورزش اسکی  در این کشور علاقمندان بسیاری دارد. این کشور به بهشت اسکی بازان معروف است.

ولتاژ برق این کشور 220 ولت است.

سوغات خاصی ندارد.

  

 


تاریخ معاصر اتریش در 1918 و 1919 امپراتوری هاپسبورگ اتریش – هنگری تجزیه شد. جمهوری اتریش، به رغم حمایت فراوانی برای اتحاد با آلمان، به صورت کشوری مجزا ایجاد گشت. اتریش که طی دهه‌های 1920 و 1930 بی ثبات بود، در 1938 از سوی آلمان الحاق شد. در 1945 اتریش را آزاد ساختند، .ولی نیروهای اشغال گر متفقین تا 1955 وقتی استقلال جمهوری بی طرف اتریش به رسمیت شناخته شد، در آن کشور باقی ماندند. تحولات 1989 و 1990 در اروپای مرکزی موجب تشویق اتریش به از سر گرفتن روابط سنتی با مجارستا و جمهوری چک، اسلوونی، کرواسی و اسلوواکی گردید – که جملگی زمانی جزو امپراتوری هاپسبورگ بودند. اتریش یکی از نامزدهای عضویت در جامعه اروپاست.
وضعیت اقتصاد اتریش اتریش با وجود این که حدود 90% از نیاز غذایی‌اش را خود تولید می‌کند، فقط 8% نیروی کار را در بخش کشاورزی دارد. زمین قابل کشت شرق کشور دارای خاک حاصلخیزی است که محصول خوبی از غلات و انگور برای شراب تولیدمی‌کند. تولید لبنیات در مراتع شرق و کوههای آلپ اقلام صادراتی مهمی را تشکیل می‌دهد. تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی می‌دهد. تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی است که شامل ماشین آلات و لوازم ترابری، محصولات آهن و فولاد، فرآورده‌های نفتی، سیمان و کاغذ است. منابع طبیعی متشکل است از سنگ آهن و منیزیت، و همچنین امکان بالقوه تولید نیروی هیدروالکتریک و مهم ترین جنگلهای اروپای مرکزی. کوههای آلپ هم در تابستان و هم در زمستان بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند و توریسم سهم مهمی از درآمد ارز خارجی را به خود اختصاص می‌دهد. اتریش به حفظ روابط اقتصادی با کشورهای اروپای مرکزی که زمانی جزو امپراتوری هاپسبورگ بودند می‌پردازند.


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سپهر پرواز می باشد. 2016 ©
طراحی پرتال (طراحی پورتال): آرانا نتورک