English

آلمان

اطلاعات عمومی درباره کشور آلمان:

آلمان کشور وسیعی است که در میانه اروپا قرار دارد و با ۹ کشور دیگر هم مرز است .آلمان شرقی و غربی در سال ۱۹۹۰ میلادی با هم متحد شدند.

مساحت این کشور برابر با ۳۵۷۰۲۲ کیلومتر مربع است. این کشور جمعیتی بالغ بر ۸۳۲۵۱۸۵۱ نفر در خود گنجانده است.پایتخت این کشور برلین می باشد .مردم این کشور به زبان آلمانی سخن می گویند .

کشاورزی و صنعت :

فقط حدود ۶ درصد از مردم آلمان کشاورزند و محصولاتی چون گندم ، کتان ، جو ، سیب زمینی  و انگور به عمل می آورند.بیش تر مردم آلمان در صنعت و بخش خدمات کار می کنند .در بیشتر جاهای این کشور کارخانه وجود دارد - منطقه رور قلب صنعت آهن ، فولاد و مواد شیمایی است.کالاهای آلمانی عبارت است از : خودرو ، دوربین ، کامپیوتر و پارچه .

جاده ها:

یکی از صنایع پررونق آلمان خودروسازی است.و بیش تر مردم وسیله نقلیه شخصی دارند. در این کشور از دهه ۱۹۳۰ آزادراه ساخته اند.شبکه راه آهن نیز جدید  و کارا است.کرجی ها روی رود راین و سایر رودها و کانال ها بار جابجا می کنند.

آلمان بعد از ژاپن و ایالت متحده آمریکا سومین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان است هر سال کارخانه های خودروسازی از سراسر دنیا آخرین مدل های خود را در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت به نمایش می گذارند.


جنگ و بازسازی :

آلمان صدها سال دارای دولت های محلی کوچکی بود که هر یک حاکم خاصی داشت. در قرن هجدهم حکومت پروس به قویترین حکومت آلمان تبدیل شد و سایر حکومت ها را با هم متحد کرد.در سال ۱۸۷۱ میلادی امپراتوری آلمان به و جود آمد.آلمان در جنگ جهانی اول(۱۹۱۸-۱۹۱۴) شکست سختی خورد.سپس آدولف هیتلر دیکتاتور نازی بر آن حکومت کرد  که کشور آلمان را به جنگ دوم جهانی (۱۹۳۹-۱۹۴۵) کشاند و باعث قتل میلیون ها انسان شد.شکست در این جنگ سبب تقسیم آلمان به دو بخش شد.آلمان شرقی را کمونیست ها اداره می کردند و آلمان غربی به یک کشور ثروتمند سرمایه دار تبدیل شد. در سال ۱۹۹۰ میلادی دو آلمان یکی شدند و مشکلات اقتصادی و اجتماعی بسیاری به وجود آمد .اما کشور آلمان هنوز یک نیروی سیاسی و اقتصادی قدرتمند در اتحادیه اروپا است.

  

 

 

مردم

در آلمان حدود ۸۲٫۴ میلیون نفر زندگی می‌کنند. از این تعداد حدود ۹٫۲ میلیون نفر خاستگاه غیرآلمانی دارند که ۸٫۳ درصد از مجموع جمعیت آلمان را تشکیل می‌دهند. از نتایج این ترکیب جمعیت تنوعی است که مهاجرین ساکن آلمان، اقلیت‌های قومی و هم‌چنین مناطق و ایالت‌های دارای سنت‌ها و لهجه‌های متفاوت همه در آن سهم دارند.

 جغرافیا

جمهوری فدرال آلمان کشوری است در قاره اروپا. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است. فاصلهٔ دورترین نقطه از شمال به جنوب آن در خط هوایی ۸۷۶ کیلومتر و غرب به شرق آن ۶۴۰ کیلومتر است. جمعیت آلمان حدود ۸۲٫۴ میلیون نفر است. روز ملی آن سوم اکتبر است. سال ۱۹۹۰ روز اتحاد آلمان است

طبیعت

طبیعت آلمان بسیار متنوع است. رشته کوه‌های بلند و گاه کم‌ارتفاع با جلگه‌های مرتفع، تپه‌ها، کوه‌پایه‌ها و دریاچه‌ها و دشت‌های باز در کنار هم قرار گرفته‌اند. آلمان از شمال تا جنوب به پنج ناحیهٔ بزرگ طبیعی تقسیم می‌شود.
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سپهر پرواز می باشد. 2016 ©
طراحی پرتال (طراحی پورتال): آرانا نتورک