English

هندوستان

پایتخت : دهلی نو 

شهرهای توریستی : بمبئی ,دهلی، ، اگرا، ، جییور، گوا، 

جمعیت : حدود یک میلیارد نفر 

مذهب : هندوئیسم، اسلام و بودیسم

واحد پول : روپیه

زبان : هندی، انگلیسی

فاصله هوائی تا تهران : حدوداً ٤ ساعت 

ساعت : حدود یکساعت جلوتر از تهران


 

تاریخچه

 

هند کشوری در جنوب آسیا و دومین کشور پرجمعیت دنیا است که در جنوب با اقیانوس هند و با کشورهای پاکستان ، بوتان چین ،نپال بنگلادش و برمه همسایه می باشد. کلمه "هند" از واژه قدیمی فارسی "هندو" گرفته شده است وقدمت تمدن در این کشوربه 8500 سال پیش می رسد. کشور هند تا قبل از قرن نوزدهم که تحت استعمار بریتانیا قرار گرفت ، دوره های طلایی و امپراطوری بزرگی را شاهد بوده و نهایتا امروز ,جمهوری کنونی هند که در سال 1947  توسط مبارزانی چون گاندی و نهرو مستقل شده  شکل گرفته است.

آب وهوا

آب و هوای هند به شدت تحت تاثیر هیمالیا و صحرای تار قرار دارد  طوری که هر دوی آنها بادهای موسمی جنوب غرب و شمال شرق را موجب می شوند.بادهای جنوب غربی در بیشتر قسمت های کشور از ماههای ژوئن تا سپتامبر و بادهای شمال شرقی از طرف دیگر بارندگی هایی را به شکل طوفان از ماههای اکتبر تا فوریه ایجاد می کنند. هند حداقل سه فصل در سال را تجربه می کند: تابستان، فصل بارندگی و زمستان.       


  

 

فرهنگ

هند سرزمینی با فرهنگ و سنتی متنوع و غنی متاثر از مذهب و فرقه های روحانی متعدد است که هیچ گاه نمی توان آن را در قالب یک فرهنگ معرفی کرده و شاید تنها سرزمینی است که مردمی با اصالت ، نژاد ، مذهب ، افکار و زبانهای مختلف در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

..هنر: تاتر در هند عموما به همراه رقص و موسیقی و دیالوگ های مکتوب عموما بر پایه اسطوره ای هندی شکل گرفته است . موسیقی هندی تنوع وسیعی رابر اساس سنت ها و مناطق موجود در بر دارد , نوع سنتی آن شامل دو ژانر هندوستانی وکارناتیک به ترتیب در شمال و جنوب است . رقص در هند نیز شامل دو نوع مردمی(فولک) و کلاسیک می باشد.

خوراک

 ذائقه غذایی هند در دنیا منحصر به فرد بوده و به تندی و ادویه معروف است و از منطقه ای به منطقه ی دیگر فرق می کند. غذای مغولی و پنجابی در شمال هند که عموما با گوشت و ادویه همراه است متاثر از فرهنگ پخت آسیای میانه بوده و به دلیل کشت گندم در این مناطق نان تنوری و روتی و سایر مشتقات آرد در آن دیده می شود. در جنوب هند خوراک ها بیشتر برنج پایه هستند. و در شرق ، خوراک بنگالی متشکل از برنج و ماهی بیشتر رایج می باشد.

ورزش:

 هاکی ورزش ملی هند با افتخارات فراوان و بعد از آن کریکت از بالاترین محبوبیت برخوردار است . ورزش های دیگرهندوستان شامل کباری، خوخو، پهلوانی و گیلی داندا می باشد.

  


 

دهلی:

 این شهر پایتخت هند و ترکیبی از بافت قدیم و جدید شهری و  مرکز فرهنگ ها و مذاهب گوناگون بوده و به خاطر معماری و شهرسازی  به سبک بریتانیایی اش مشهور است . موزه های ملی ، مکانهای مقدس اسلامی (مسجد جامع ،مناره کوتاه ...)،معابد هندی  , معبد لاکسی ، معبد شدر و معبد آکشاردام، پارکهای سبز و قلعه ها و مکانهای تاریخی و بازارهای محلی از جمله دیدنی های این شهر می باشند.

گوا :

این شهر که سابقا مستعمره پرتغال بوده بدلیل سواحل بی نظیر ، کلیساهای پرتغالی ، معابد و طبیعت بکر و حیات وحش آن از مهمترین شهرهای توریستی هند است . کارناوال گوا از شهرت جهانی برخوردار است.

آگرا :

این شهر برکناره رودخانه یامونا واقع شده است . تاج محل ، قلعه آگرا ،فاتح پور سیکری ، مقبره اعتمادالدوله ، مقبره اکبر و بسیاری مکانهای تاریخی دیگر ,این شهر را تبدیل به مرکزی جهت اجتماع گردشگران  از سراسر دنیا کرده است .

جیپور :

مکانهای دیدنی متعدد ی از جمله محل هاوا ، قلعه اکبر ، جانتار مانتار، سالن آلبرت ، کاخ رمباغ ، جال محل، کاخ ماهاراجه ، کاخ ماهارجه جیپور و ...... و اجرای  فستیوالهای متعدد  در این شهر و  سبک معماری و شهرسازی منحصر به فرد  آن از مهمترین جاذبه های این شهرمی باشد .

بمبئی :

پرجمعیت ترین شهر هند و دومین شهر پرجمعیت دنیا و خانه بالیوود , بمبئی می باشد. دروازه هند، غارهای فیل ، موزه شاهزاده والها ، مقبره حاج علی ، پایانه ویکتوریا و شهر فیلم از مهمترین جاذبه های این کلان شهر می باشد.

 


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سپهر پرواز می باشد. 2016 ©
طراحی پرتال (طراحی پورتال): آرانا نتورک