English

چین

پایتخت : پکن

شهر های توریستی : پکن ، شانگهای و هانگزو

واحد پول : یوان

زبان : چینی، ماندارین و انگلیسی

فاصله هوائی تا تهران : حدوداً ٧ ساعت

ساعت : حدود چهار ساعت جلوتر از تهران


پکن

شهر پکن بعنوان مرکز سیاسی و تجاری چین با وسعتی پهناور یکی از مهمترین و جذاب ترین پایتخت های جهان محسوب می شود , دارای آب و هوایی چهارفصل بوده و بهترین زمان برای مسافرت به این شهر، فصل پاییز و بهار می باشد. آثار بسیار زیبا و باستانی پکن ، خود حکایت از قدمت ۳۰۰۰ ساله این شهردارد. مسئولان شهر پکن برای جذب جهانگردان اقدامات زیادی را فراهم ساخته که از ساخت هتل های بسیار شیک و مجلل گرفته , تا مراکز تفریحی ، مراکز خرید ، سالنهای نمایش ، امکانات خوب حمل و نقل شهری ، محلهای مختلف برای اجرای اپرای Peking ، و دیگر اماکن امروزی در کنار آثار باستانی همچون میدان Tianamen ، شهر ممنوعه ، قصرهای امپراطوری ، دیوار بزرگ چین و معبد آسمانی و قصر تابستانی و....... همه و همه بهانه ای برای حضور میلیونها توریست و جهانگرد از سراسر جهان در این شهر می باشد.

هانگزو

شهر هانگزو ، به دلیل طبیعت و موقعیت زیبا و مشهورش و همچنین آب و هوای معتدل و چهار فصلش ، یکی از شهرهای مهم و توریستی کشور چین می باشد موزه ملی ابریشم چین واقع در ساحل جنوبی West Lake باغ بسیار زیبای هانگزو و یکی از معروفترین معابد بودایی چین و National Tea Museum (تنها موزه چای در چین که دیواری به دور آن نبوده و با پوشش گیاهی محصور شده است) و پاگودای زیبای هانگزو واقع در جنوب و West Lake که در دوران امپراتوری سلسله Northern Song ساخته شده است و Wuzhen شهر شناور و بسیار زیبا با قدمتی ٢٠٠٠ ساله از جمله نقاط دیدنی هانگزو می باشند.


  

  


شانگهای

این شهر با قدمتی تاریخی در دهانه رودخانه YANGTZE واقع شده است. این شهر صنعتی امروزه بعنوان یکی از بهترین شهرهای صنعتی جهان محسوب می شود. شانگهای یکی از کلان شهرهای جهان معاصر، از نظر فرهنگی و نژادی گونه های مختلف اقوام را در خود جای داده است. خصیصه رفتاری مدرنیسم و سنتی حتی چینی ها را نیز در این منطقه در برگرفته است. این شهر یکی از بزرگترین مراکز اصلی در زمینه بازرگانی و تجاری و یکی از بنادر مهم در آسیا و منطقه جنوب شرق محسوب می شود که توجه جهانیان را به خود جلب نموده است. برج مخابراتی شانگهای با ۴۶۸ متر ارتفاع یکی از چهار برج مرتفع جهان بعنوان سمبل و نماد شانگهای بشمار می آید و در بخش میانی آن مغازه ها و رستوران های زیبایی دایر می باشد. از دیگر مناطق دیدنی شانگهای می توان به SHESHAN ، جزیره CHONGMING ، DINGSHAN و منطقه SHENSHUINGANG اشاره کرد . شرق شناسان اروپایی و غربی از سرزمین بهشتی شانگهای به عنوان پاریس شرق نام برده اند.

مراكز عمده خريد آن در چهار خيابان Nanjing Road ، Huaihai Road ، North Sichuan Road و Middle Tibet Road ميباشد.

همچنين مراكز خريد ديگري نيز مانند Yuyuan ، Xujiahui ، New Shanghai و Jiali Sleepless را ميتوان در این شهر نام برد.

گوانگجو

اجرای نمايشگاه صادرات چين در بهار و پاييز برگزار و به نام نمايشگاه گوانجو ( نمايشگاه كانتون) شناخته مي شود. اين نمايشگاه بزرگترين نمايشگاه تجاري چين است كه داراي متنوع ترين شركت كننده و بيشترين بازديدكننده مي باشد. این شهر پنجمین رودخانه کشور را در خود جای داده است. گوانگجو شهری صنعتی با بیش از 3200 کارخانه ، یکی از شهر های ثروتمند چین با آسمان خراش های جدید ، مترو و مراکز خرید میباشد.

         


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سپهر پرواز می باشد. 2016 ©
طراحی پرتال (طراحی پورتال): آرانا نتورک